İnverter İnverter Soğutma İnverter Soğutma Grubu İnverter Soğutma Grupları İklimlendirme

Türkiye'nin saygı duyulan, tercih edilen, en yenilikçi ve sürdürülebilir karlı büyüme sağlayan şirketi olmak öncelikli hedefimizdir.

HAVA VE SU KAYNAKLI SOĞUTMA GRUBU FARKLILIKLARI NELERDİR?

Kaynak olarak hava ve suyu kullanan cihazlar arasındaki en büyük farklar çalışacakları ortam ve enerji verimliliğidir. Hava soğutmalı cihazlar atmosfere açık genellikle binaların çatısı veya bahçelerde bulunurlar, su soğutmalı cihazlarda ısı havaya atılmadığından cihazın bulunduğu ortam önemli değildir.

Enerji verimliliği olarak baktığımızda da su kaynaklı soğutma grubu, hava kaynaklı soğutma grubuna göre oldukça verimlidir. Hava kaynaklı soğutma grubu ısıyı kuru termometre sıcaklığına bağlı olarak havaya atmaya çalışırken, su kaynaklılar ise havaya nazaran daha soğuk olan suya atmaya çalışır. Dolayı ile İnverter Soğutma Grupları su kaynaklı soğutma grubu daha rahat ve de verimli çalışırlar.

Bir başka konuda hava kaynaklı cihazların çok sıcak iklimlerde soğutma yapamaz hale gelmesidir. Zaten sıcak olan havaya ısı atabilmek için cihazlardaki kondanzasyon sıcaklıkları oldukça yükselir, buda performans ve kapasite kayıplarına neden olur.

Bu denli sıcak iklimlerde su soğutmalı cihazlar kullanılması önerilir. Bakım konusunda ise hava kaynaklı soğutma grubu tek parça ve mekanik aksamın daha az olması sebebi ile su soğutmalı cihazlara göre daha avantajlıdır.

Çetinerso Endüstriyel Soğutma Sistemleri
İnverter İnverter Soğutma İnverter Soğutma Grubu İnverter Soğutma Grupları İklimlendirme

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “İnverter İnverter Soğutma İnverter Soğutma Grubu İnverter Soğutma Grupları İklimlendirme”

Leave a Reply

Gravatar